Reklama

Reklama

Nowe doniesienia rosyjskich mediów. Eksperci sugerują wybuch

Egipscy eksperci sugerują, że na pokładzie rosyjskiego Airbusa doszło do eksplozji. Ma na to wskazywać rodzaj uszkodzeń ciał ofiar. Samolot linii „Kogałymavia” rozbił się na półwyspie Synaj w sobotę 31 października. W katastrofie zginęły 224 osoby.

Agencja Ria Novosti, powołując się na rozmowy z egipskimi anatomopatologami twierdzi, że nim Airbus zderzył się z ziemią na jego pokładzie doszło do wybuchu. Lekarze sądowi zwrócili uwagę na poważne uszkodzenia ciał ofiar i rodzaj uszkodzeń.

Wcześniej rosyjskie media, powołując się na doniesienia Pentagonu podały, że amerykańskie satelity zarejestrowały "cieplny rozbłysk" w miejscu, w którym doszło do tragedii.

Coraz bardziej prawdopodobna staje się wersja wskazująca na dokonanie zamachu bombowego na pokładzie rosyjskiej maszyny. Niektórzy komentatorzy sugerują, że może to być próba zastraszenia Rosji biorącej udział w operacji przeciwko bojownikom Państwa Islamskiego.

Reklama

Tymczasem w trakcie spotkania z przedstawicielami środowisk intelektualnych Dagestanu prezydent Władimir Putin oświadczył, że -"próby zastraszenia Rosji nie mają perspektyw". Gospodarz Kremla dodał, że celem Moskwy -"w Syrii i gdziekolwiek indziej jest przede wszystkim walka z terroryzmem".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy