Reklama

Reklama

Katastrofa rosyjskiego airbusa. Rozszerzono strefę poszukiwań

​ Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych rozszerzy do 40 km2 strefę operacji poszukiwawczej na miejscu katastrofy airbusa A321 na Półwyspie Synaj - powiedział w środę minister Władimir Puczkow.

- Pracują samoloty bezzałogowe; poproszę o dodatkowe zbadanie wszystkich miejsc, gdzie mogą znajdować się fragmenty samolotu, rozszerzając strefę poszukiwań do 40 km kwadratowych - powiedział minister w Moskwie na posiedzeniu specjalnej grupy roboczej.

Jak dodał, oprócz samolotów bezzałogowych wykorzystany zostanie monitoring kosmiczny. Zaapelował do ekip prowadzących operację, by szczególną uwagę zwróciły na nierówności terenu.

W sobotniej katastrofie samolotu, który rozbił się na Półwyspie Synaj, zginęły 224 osoby. Byli to głównie rosyjscy turyści, który wracali z wakacji w Egipcie, a także obywatele Ukrainy i Białorusi. Do środy zidentyfikowano ciała 33 ofiar; w Moskwie rozpoczęły się w środę ekspertyzy molekularno-genetyczne ciał zabitych. Od wtorku trwa badanie czarnych skrzynek samolotu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje