Reklama

Reklama

Katalonia: Przeliczono połowę głosów. Secesjoniści mają większość

Po przeliczeniu ponad 50 proc. głosów w czwartkowych przedterminowych wyborach do parlamentu Katalonii większość mandatów przypada partiom proniepodległościowym, opowiadającym się za odłączeniem regionu od Królestwa Hiszpanii.

Partia Obywatelska (Ciudadanos) przeciwna separatyzmowi może liczyć na 35 deputowanych, o jeden mandat mniej niż proniepodległościowa partia Razem dla Catalonii (Junts per Catalunya).

Łącznie partie proniepodległościowe mogą mieć 70 mandatów, podczas gdy ugrupowania opowiadające się za dalszą przynależnością do Hiszpanii - Ciudadanos, PSC i PP - 57.

Ugrupowanie byłego premiera regionalnego rządu Carlosa Puidgemonta ERC może liczyć na 32 deputowanych, podczas gdy PSC na 18.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy