Reklama

Reklama

Kanonizacja Jana Pawła II

​Kaczyński do lewicy: Uszanujcie moment uchwalania uchwały ws. JPII

Szef PiS Jarosław Kaczyński zaapelował w czwartek do posłów lewicy o "uszanowanie" momentu przyjmowania uchwały ws. kanonizacji Jana Pawła II. Jego zdaniem jakiekolwiek incydenty na sali plenarnej miałyby fatalny wydźwięk.

Jeszcze w czwartek Sejm zajmie się projektem uchwały ws. kanonizacji Jana Pawła II. W trakcie posiedzenia sejmowej komisji kultury, która zarekomendowała Sejmowi przyjęcie uchwały, przeciwne jej były kluby SLD i Twojego Ruchu.

"Jeśli już nie chcecie poprzeć, to przynajmniej nie doprowadzajcie do różnego rodzaju incydentów, bo to będzie wydarzenie fatalne pod każdym względem, wydarzenie obciążające całą naszą wspólnotę, nie będzie to służyło niczemu, co jest jakimkolwiek dobrem społecznym, nawet gdyby to dobro pojmować tak, jak pojmuje je lewica" - zwrócił się w czwartek Kaczyński do posłów lewicy.

Reklama

Szef PiS zaapelował też do marszałek Sejmu o odpowiedni sposób prowadzenia obrad, tak aby do takich wydarzeń nie dopuścić.

Zaznaczył, że "jakiekolwiek wydarzenia, które mogłyby zakłócić moment uchwalania uchwały byłyby czymś naprawdę fatalnym i zupełnie niezrozumiałym".

"Chciałem zaapelować do wszystkich posłów, także tych bardzo odległych od PiS, o to, żeby ten moment uszanowali. Mogą być różne poglądy, ale przypomnę, że Jan Paweł II to człowiek, który zdobył zupełnie niezwykłą pozycję w dziejach XX i początków XXI wieku, który w ogromnej mierze przyczynił się do upadku komunizmu i do tego, że Polska jest dzięki temu dzisiaj wolna; to człowiek, którego nauka wywierała i - jesteśmy o tym przekonani - będzie wywierała wpływ na życie społeczne, moralne ogromnej części ludzkość" - powiedział Kaczyński.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje