Reklama

Reklama

Kanonizacja Jana Pawła II

Jarosław Kaczyński: Pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat

Pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat - mówi Jarosław Kaczyński. Lider Prawa i Sprawiedliwości jest w Watykanie, gdzie dziś uczestniczył w ceremonii kanonizacyjnej papieża-Polaka i Jana XXIII.

W wywiadzie dla TVP Info prezes Kaczyński podkreślał, że ta zmiana nie dotyczyła wyłącznie Kościoła, ale też kwestii politycznych. Jego zdaniem, Kościół katolicki, decydując się na wyniesienie papieża-Polaka na ołtarze, uznał jego pontyfikat za ważny i pożyteczny dla Kościoła.

Reklama

Jarosław Kaczyński odwoływał się też do nauk naszego papieża z pielgrzymki do Polski w 1991 roku. Wówczas Jan Paweł II krytykował przemiany ustrojowe.

- Polskie władze odrzuciły wtedy te słowa - mówił prezes PiS. Jego zdaniem teraz nadchodzi czas, by do tej nauki wracać. Jak wyjaśnił, chodzi o to, by ludzkie relacje były oparte na miłości bliźniego. W jego opinii, właśnie tego chciał od nas wówczas papież.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, uznanie świętości Jana XXIII i Jana Pawła II świadczy o tym jak należy interpretować II Sobór Watykański. Jego zdaniem, Kościół uznał dokonania soboru, ale w interpretacji papieża-Polaka.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama