Reklama

Reklama

Kanonizacja Jana Pawła II

Hiszpańska prasa: Odważni papieże zostali świętymi

"Dwaj odważni papieże zostali świętymi" - podkreśla hiszpańska prasa dzień po kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Autorzy artykułów przypominają, że obaj wyniesieni na ołtarze byli najbardziej wpływowymi Ojcami Kościoła XX wieku. "Wierzyli i nie bali się - to było ich siłą" - piszą hiszpańscy dziennikarze.

"Takiego momentu nie przeżywał jeszcze Kościół katolicki. Wczorajsza msza kanonizacyjna została już wpisana do historii świata" - czytamy w dzienniku La Razon. "Człowiek, który przywrócił Polsce wolność" - tak nazywa Jana Pawła II dziennik ABC.

Reklama

"Żaden przywódca nie ośmielił się głośno kwestionować powojennego status quo. Papież nie tylko go zakwestionował, ale doprowadził do jego zmiany. Był świętym. Wczorajsza kanonizacja była jedynie formalnością" - czytamy w dzienniku ABC.
Dla uczczenia kanonizacji madryckie Muzeum Figur Woskowych wystawiło przed budynek figury Jana XXIII, Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka.

Dzisiaj, na prywatnej audiencji, z papieżem spotka się hiszpańska para królewska. Będzie to ich pierwsze spotkanie z wybranym przed rokiem Ojcem Świętym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama