Reklama

Reklama

Kanonizacja Jana Pawła II

Błaszczak: Uchwała ws. kanonizacji Jana Pawła II to zaszczyt dla Sejmu

Przyjęcie uchwały upamiętniającej kanonizację Jana Pawła II to - według PiS - zaszczyt dla Sejmu. W uchwale posłowie wezwali do godnego uczczenia tego historycznego wydarzenia. Za było 380, przeciwko 34, a 2 wstrzymało się od głosu.

Według szefa klubu PiS Mariusza Błaszczaka, Jan Paweł II jest postacią niezwykłą dla wszystkich Polaków, a dla ludzi wierzących, których jest większość, to człowiek święty.

Dlatego jego zdaniem Sejm, który jest reprezentacją narodu, taką uchwałę powinien przyjąć.

Poseł PiS podkreślił, że kanonizacja Jana Pawła II jest epokowym wydarzeniem. Uchwała przypomina, że po śmierci Ojca Świętego posłowie i senatorowie zebrali się na uroczystym zgromadzeniu. Parlamentarzyści oddali wtedy hołd Janowi Pawłowi II - "człowiekowi pokoju i nadziei" oraz "najważniejszemu z Ojców niepodległości Polski".

Reklama

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża nadzieję, że kanonizacja Ojca Świętego Jana Pawła II będzie dla wszystkich Polaków okazją do radosnego i solidarnego świętowania, a także zachętą do głębszego poznania Jego intelektualnej i duchowej spuścizny oraz do podejmowania i kontynuowania Jego dzieła - głosi uchwała.

Jej przyjęciu sprzeciwiali się posłowie lewicy, którzy uważają, że kanonizacja jest ceremonią religijną i Sejm nie powinien się nią zajmować.

Dowiedz się więcej na temat: kanonizacja | Jan Paweł II | Kościół

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne