Reklama

Reklama

Kanonizacja Jana Pawła II

Nie będzie uchwały w sprawie kanonizacji Jana Pawła II ?

Twój Ruch i SLD są przeciwne uchwale w sprawie kanonizacji Jana Pawła II. Konwent Seniorów zdecydował, że uchwała zostanie skierowana do sejmowej komisji kultury. Oznacza to, że prawdopodobnie nie dojdzie do jej przyjęcia na tym posiedzeniu Sejmu.

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz wyjaśniła, że w prezydium Sejmu nie ma zgody ani co do treści uchwały, ani co do sposobu jej przyjęcia. W tej sytuacji Konwent Seniorów postanowił skierować projekt do komisji.

Reklama

Propozycja, by Sejm uczcił kanonizację papieża - Polaka wyszła od PSL. Sprzeciwia się temu jednak SLD i Twój Ruch.

Posłanka Twojego Ruchu Anna Grodzka przekonywała, że politycy nie powinni się mieszać do tej sprawy i należy konsekwentnie zaznaczać rozdział Kościoła od państwa. - Kanonizacja jest tym momentem, w którym warstwa religijna jest dominująca, a my chcemy żeby państwo było ponad to albo obok tego - tłumaczyła.

Szef SLD Leszek Miller mówił, że jego partia nie widzi potrzeby, aby polski Sejm przyjmował w tej sprawie jakąkolwiek uchwałę. - Kanonizacja Jana Pawła II to ceremonia na wskroś religijna, nie mająca odniesienia do ceremoniału państwowego - mówił. Szef SLD podkreślił, że kanonizacja Polaka odbędzie się równolegle z kanonizacją Jana XXIII, a nie ma żadnej wiadomości jakoby włoski parlament miał przygotować w tej sprawie specjalną uchwałę.

W projekcie uchwały czytamy między innymi: "W przeddzień kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II, Głowy Kościoła Powszechnego i Wielkiego Polaka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża swoją radość i wdzięczność z powodu tego historycznego wydarzenia".

Dowiedz się więcej na temat: kanonizacja Jana Pawła II

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje