Reklama

Reklama

Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie

Co Polacy poprawiliby w swoim wyglądzie?

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Faktów INTERIA.PL przez Instytut Badania Opinii Homo Homini wynika, że Polacy są zadowoleni ze swojego wyglądu. Akceptujemy swój wygląd, a jeśli mamy coś do poprawy - są to zazwyczaj oznaki upływającego czasu.

Ankietowani są zadowoleni ze swojego wyglądu. Siedmiu na dziesięciu twierdzi, że nie ma nic do poprawy w swoim wyglądzie.

Reklama

Wśród osób, które zdecydowałyby się na skorzystanie z usług klinik chirurgii plastycznej, 9 procent chciałoby zlikwidować zmarszczki, 8,8 procent poddałoby się liposukcji a 7,5 procent zoperowałoby nos.

Co ciekawe, można zaryzykować tezę, że im mniejsze miasto, tym większa akceptacja siebie i mniejsza chęć poprawy wyglądu.

W badanej populacji  najrzadziej na chęć zmiany swojego wyglądu wskazywali mieszkańcy małych miast. 67,4 proc. z nich odpowiedziało, że nie ma nic do poprawy w swoim wyglądzie.

Mężczyźni zdecydowanie częściej wskazują, że nie mają nic do poprawy w swoim wyglądzie, prawie ¾ mężczyzn wskazało taką odpowiedź. Wśród kobiet jest to niewiele ponad 50 proc.

Panowie najchętniej poprawiliby zmarszczki (4,3 proc.), poddaliby się liposukcji (5,3 proc.) oraz chcieliby poprawić swoje włosy (4,2 proc.), z kolei kobiety najchętniej poprawiłby zmarszczki (11,1 proc.), poddałyby się liposukcji (10 proc.) i poprawiłby biust (8,6 proc.).

Najczęściej na odpowiedź "nie mam nic do poprawy" wskazują ankietowani z wykształceniem podstawowym, najniższy odsetek  tej odpowiedzi występuję wśród osób z wykształceniem wyższym (59,6 proc.).

Bądź na bieżąco!

Zapraszamy do śledzenia naszego raportu: KLIKNIJ TUTAJ! Pod tym adresem codziennie będziemy publikować kolejne odsłony badania.

Opracowanie: Anna Daraż

Zadaj pytanie i weź udział w rozmowie ze specjalistą chirurgii plastycznej na CZATerii! KLIKNIJ!

Zastanawiasz się nad operacją? Chcesz sobie coś poprawić? Podyskutuj na FORUM!

Dowiedz się więcej na temat: Polacy | operacje plastyczne | wygląd | kompleksy | Homo Homini

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy