Reklama

Reklama

Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie

Marcin Daniec: Denerwuje mnie brak tolerancji i zawiść

Brak tolerancji, zawiść. Bezpretensjonalne mieszanie kogoś z błotem i donosicielstwo - to są powody do wstydu w polskim społeczeństwie według satyryka Marcina Dańca, który tym razem na poważnie odniósł się do pytań z badania "Jacy jesteśmy? Polacy sami o sobie".

Marcin Daniec odpowiedział na pytania z ankiety badania, które we współpracy z Instytutem Homo Homini zadaliśmy Polakom. Oto jego odpowiedzi:

Reklama

Co jest dla pana wyznacznikiem sukcesu w życiu?

Marcin Daniec: - Że mogę rano obudzić się ze świadomością, że nikogo w życiu po drodze nie skrzywdziłem. Że mogę robić to, co kocham. Także spokój, uznanie widzów - to są dla mnie wyznaczniki sukcesu.

Co według pana może być powodem do wstydu w polskim społeczeństwie?

- Parę rzeczy, bo brak tolerancji, zawiść. Bezpretensjonalne mieszanie kogoś z błotem i donosicielstwo. I nie chodzi mi o to tylko, co widzimy  w mediach, ale w ogóle - w życiu codziennym. Na szczęście, dotyczy to niewielkiego procentu naszego społeczeństwa.

Czego Polacy obawiają się najbardziej?

- Myślę, że wojny i jakiegoś potwornego kryzysu, który by spowodował, że będziemy żyli znowu na takim poziomie, jak kiedyś, w latach PRL-u. Myślę tu zarówno o kryzysie politycznym i ekonomicznym.

Opracowanie: Mateusz Lubiński

Dowiedz się więcej na temat: Marcin Daniec | Polacy sami o sobie | Jacy jesteśmy?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne