Reklama

Reklama

​Żydzi za ograniczeniem liczby migrantów z powodu antysemityzmu

Przewodniczący wiedeńskiej Żydowskiej Gminy Wyznaniowej (IKG) Oskar Deutsch zaapelował w poniedziałek o ograniczenie liczby migrantów przyjmowanych w Austrii, uzasadniając to obawą przed wzrostem antysemityzmu w kraju.

"Pytanie brzmi: ilu uchodźców może przyjąć dany kraj? My doszliśmy do kresu naszych możliwości" - powiedział Deutsch dziennikarzom.

Jego zdaniem wśród migrantów są ludzie, którzy "wzrastali w przekonaniu, że antysemityzm jest normalny". "Byłoby okropne, gdyby coś takiego stało się w Austrii" - dodał.

Ponadto Deutsch powiedział, że niektórzy z ubiegających się o azyl są "tak zwanymi uchodźcami". Dał tym samym do zrozumienia, że część migrantów nie ma podstaw, by twierdzić, że potrzebuje schronienia przed wojną i prześladowaniami.

Reklama

Deutsch dodał, że jego zdaniem Austria wyczerpała już możliwości przyjmowania migrantów. W tym roku - jak oczekują władze - Austria przyjmie ok. 95 tys. migrantów; w przyszłym roku ich liczba ma sięgnąć 130 tys.

Wcześniej Centralna Rada Żydów w Niemczech zaapelowała o ograniczenie liczby przyjmowanych w tym kraju imigrantów. Szef organizacji Josef Schuster tłumaczył w poniedziałek dziennikowi "Die Welt", że uchodźcy pochodzą z kręgów kulturowych, w których nietolerancja jest na porządku dziennym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy