Reklama

Reklama

Zima zagraża życiu migrantów

Na Bałkanach spadł pierwszy śnieg. Tymczasem ani nie ubywa imigrantów, ani nie przybywa miejsc, w których mogliby oni się zagrzać i zjeść coś ciepłego. Wolontariusze ostrzegają, że lada dzień życie tysięcy osób będzie zagrożone.

Pierwszy śnieg spadł na północy Serbii i Chorwacji. Jednak do zbliżającej się zimy nie są przygotowani ani uchodźcy, ani ośrodki dla imigrantów położone wzdłuż tak zwanej "trasy bałkańskiej". Osoby przybywające z Afryki i Bliskiego Wschodu nie mają odpowiednich ubrań.

Obozy dla uchodźców nie tylko nie są wstanie pomieścić wszystkich idących na Zachód, ale przede wszystkim nie mają ogrzewania.

Wolontariusze pracujący w krajach bałkańskich starają się w miarę możliwości zapewnić imigrantom ciepłe napoje i posiłki. Jednocześnie zwracają uwagę, że katastrofalna jest sytuacja sanitarna. Przenośne toalety nie są sprzątane od tygodni, zaś jeden kran przypada zazwyczaj na kilka tysięcy osób.

Reklama

Sytuację imigrantów utrudniają nowe ograniczenia. Po atakach terrorystycznych w Paryżu władze Macedonii, Serbii, Chorwacji i Słowenii koncentrują się przede wszystkim na selekcjonowaniu uchodźców i wpuszczaniu na swoje terytorium tylko obywateli Syrii, Iraku i Afganistanu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy