Reklama

Reklama

Zaskakująca propozycja UE dot. kryzysu imigracyjnego

Europejscy przywódcy chcą podczas szczytu w Brukseli przedstawić swoją koncepcję przeciwdziałania kryzysowi imigracyjnemu. Unijna propozycja jest zaskakująca - zakłada bowiem niszczenie łodzi wykorzystywanych do przewożenia ludzi z Afryki do Europy.

W związku z tragicznymi wydarzeniami, do jakich doszło w ostatnich dniach na Morzu Śródziemnym, europejscy przywódcy proponują "unijną operację niszczenia łodzi, które są wykorzystywane przez przemytników ludzi".

O przygotowanie planu możliwej operacji wymierzonej w przemytników europejscy liderzy mają poprosić szefową unijnej dyplomacji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Federica Mogherini ma rozpocząć prace w trybie pilnym. Ponadto europejscy przywódcy mają zadeklarować co najmniej podwojenie finansowania misji patrolowych na Morzu Śródziemnym. Podobno pięć krajów już złożyło oferty.

Nie ma natomiast chętnych na przyjmowanie uchodźców z Afryki u siebie - oficjalnie żadne deklaracje nie padły. Chodzi o to, by ciężar nie spadał wyłącznie na kraje nad Morzem Śródziemnym, ale by także inne państwa przejmowały imigrantów.

Komisja Europejska, która przygotowała plan rozwiązania problemu uchodźców, zaproponowała, by na próbę pięć tysięcy imigrantów rozesłać do państw członkowskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy