Reklama

Reklama

Włochy: Zwłoki imigrantów na pokładzie pontonu

Zwłoki 17 osób znalazła na pontonie pełnym imigrantów załoga okrętu włoskiej marynarki wojennej w Cieśninie Sycylijskiej - podała w piątek wieczorem Ansa. Włoscy marynarze uratowali 217 uchodźców. Liczba imigrantów uratowanych w ciągu całego dnia przekroczyła 3300.

Według pierwszych ustaleń ponton płynący w kierunku włoskich wybrzeży nie uległ katastrofie. Włoski okręt podpłynął do niego, gdyż otrzymał prośbę o pomoc wysłaną z pokładu drogą satelitarną.

Żołnierze marynarki wojennej znaleźli na pontonie 17 ciał. Będzie prowadzone postępowanie, by ustalić przyczyny śmierci imigrantów.

Na pokład jednostki marynarki zabrano 217 osób z dryfującego pontonu.

Z kolei inny włoski statek zabrał z drugiego pontonu, znajdującego się na południe od Lampedusy, dużą grupę nielegalnych imigrantów.

Reklama

W Cieśninie Sycylijskiej od rana przeprowadzono 17 akcji ratunkowych, które koordynowała włoska Straż Przybrzeżna. W operacjach uczestniczyły też irlandzkie i niemieckie statki, oddane do dyspozycji unijnej operacji Tryton.

Na pokładzie jednej z łodzi znajdował się ponad 90-letni Syryjczyk, który wytrzymał trudy 8-dniowego rejsu. Dotarł już do sycylijskiego portu Augusta.

Reklama

Reklama

Reklama