Reklama

Reklama

Wlk. Brytania: Jedenastu imigrantów znaleziono w ciężarówce-chłodni

Brytyjska policja aresztowała jedenastu nielegalnych imigrantów znalezionych we wnętrzu ciężarówki-chłodni. Temperatura w pojeździe sięgała zaledwie minus 24 stopni. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Brytyjska policja aresztowała jedenastu nielegalnych imigrantów  znalezionych we wnętrzu ciężarówki-chłodni. Temperatura w pojeździe sięgała zaledwie minus 24 stopni. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Imigrantów zatrzymano ponad 130 kilometrów od przeprawy przez Kanał La Manche. Ciężarówka przejechała do Anglii tunelem z Calais, co oznacza dalsze 45 kilometrów. Musieli więc spędzić w ciemnościach i mrozie wiele godzin. W końcu któryś z nich zadzwonił na policję i poinformował o sytuacji, twierdząc, że jeden z podróżnych zmarł, co okazało się nieprawdą.

Jednocześnie policję zawiadomił kierowca, który usłyszał w ciężarówce podejrzane hałasy. Większość zatrzymanych pochodzących z Iranu, Iraku i Syrii miała od 15 do 17 lat, a najmłodszy to 13-latek.

Reklama

Brytyjskie media zwracają uwagę na rosnącą liczbę bardzo młodych imigrantów próbujących przedostać się nielegalnie do Anglii z obozowiska w Calais zwanego dżunglą. Władze hrabstwa Kent po brytyjskiej stronie Kanału borykają się z utrzymaniem pozbawionych opieki 830 nieletnich azylantów, z których najmłodszy to 6-latek.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy