Reklama

Reklama

Wlk. Brytania: Jedenastu imigrantów znaleziono w ciężarówce-chłodni

Brytyjska policja aresztowała jedenastu nielegalnych imigrantów znalezionych we wnętrzu ciężarówki-chłodni. Temperatura w pojeździe sięgała zaledwie minus 24 stopni. Trzy osoby trafiły do szpitala.

Imigrantów zatrzymano ponad 130 kilometrów od przeprawy przez Kanał La Manche. Ciężarówka przejechała do Anglii tunelem z Calais, co oznacza dalsze 45 kilometrów. Musieli więc spędzić w ciemnościach i mrozie wiele godzin. W końcu któryś z nich zadzwonił na policję i poinformował o sytuacji, twierdząc, że jeden z podróżnych zmarł, co okazało się nieprawdą.

Reklama

Jednocześnie policję zawiadomił kierowca, który usłyszał w ciężarówce podejrzane hałasy. Większość zatrzymanych pochodzących z Iranu, Iraku i Syrii miała od 15 do 17 lat, a najmłodszy to 13-latek.

Brytyjskie media zwracają uwagę na rosnącą liczbę bardzo młodych imigrantów próbujących przedostać się nielegalnie do Anglii z obozowiska w Calais zwanego dżunglą. Władze hrabstwa Kent po brytyjskiej stronie Kanału borykają się z utrzymaniem pozbawionych opieki 830 nieletnich azylantów, z których najmłodszy to 6-latek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje