Reklama

Reklama

Wielka Brytania: Spada liczba szturmującuch Eurotunel

Dyrekcja Eurotunelu - łączącego Francję z Wielką Brytanią - ogłosiła, że znacznie spadła liczba nielegalnych imigrantów, szturmujących teren terminalu po francuskiej stronie Kanału La Manche. Pod koniec lipca było ich co noc ponad 2 tysiące, obecnie jest to najwyżej 150.

Dyrekcja Eurotunelu wyraziła satysfakcję z poprawy sytuacji i podziękowała brytyjskiemu rządowi, który sfinansował nowe zabezpieczenia. Londyn przeznaczył na nie 7 milionów funtów. 

Jak mówił BBC premier David Cameron: "Rząd robi, co może, aby powstrzymać nielegalne włamania do naszego kraju". Brytyjski premier widzi też konieczność ustabilizowania tych państw, z których pochodzą imigranci. 

Cameron uważa, że dostanie się na statek na Morzu Śródziemnym nie powinno być równoznaczne z uzyskaniem prawa do osiedlenia się w Europie.

Reklama

Steve Symonds z Amnesty International powiedział natomiast BBC, że Wielka Brytania jest i tak w komfortowej sytuacji w porównaniu ze skalą problemu we Włoszech, Grecji, na Węgrzech i w Bułgarii. Stwierdził, że problem jest jeszcze większy poza Europą - w Libii, Libanie, Jordanii, Turcji i wielu innych krajach. Rzecznik Amnesty International dodał też, że imigranci przenoszą się z Calais do innych portów: Dunkierki we Francji, Ostendy i Zeebrugge w Belgii.

Dowiedz się więcej na temat: uchodźcy z Afryki | imigranci z Afryki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy