Reklama

Reklama

Węgry jeszcze bardziej zaostrzą prawo imigracyjne

Węgierskie ministerstwo spraw wewnętrznych zadeklarowało, że nad Dunajem nie będzie ani jednego nielegalnego imigranta. Resort przedstawił projekt nowelizacji prawa imigracyjnego.

Projekt zakłada, że obcokrajowcy, którzy zostaną zatrzymani w odległości do 8 kilometrów od granicy, będą przewiezieni do strefy tranzytowej.

To obszar znajdujący się na węgiersko-serbskim bądź węgiersko-chorwackim pograniczu. Jeśli znaleźli się na terenie Węgier legalnie, to w strefie tranzytowej będą mogli złożyć wniosek o azyl.

Do tej pory wszyscy nielegalni imigranci zatrzymani nad Dunajem byli przewożeni do ośrodków dla uchodźców znajdujących się w głębi kraju.

Zaostrzona polityka azylowa

Od jesieni na Węgrzech obowiązuje zaostrzona polityka azylowa. Nielegalne przekroczenie granicy bądź próba uszkodzenia płotu granicznego jest przestępstwem, a nie - jak do tej pory - wykroczeniem.

Reklama

Na podstawie nowych przepisów węgierskie sądy deportowały już kilkuset imigrantów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy