Reklama

Reklama

Waszczykowski: UE wymusiła przyjmowanie imigrantów zarobkowych

Instytucje Unii Europejskiej wymusiły na swoich członkach przyjmowanie imigrantów zarobkowych - twierdzi poseł PiS Witold Waszczykowski. Polityk przekonywał, że uciekinierzy z Syrii, którzy trafili do obozów dla uchodźców w Turcji, a następnie stamtąd przedostają się do Europy, przestali być uchodźcami.

Zdaniem posła, są to już emigranci szukający lepszego życia i państwa unijne nie mają obowiązku przyjmować takich osób, jeśli nie mają miejsca na rynku pracy. Dlatego - zdaniem posła - decyzja co do ich przyjęcia bądź nie, zależy od poszczególnych krajów, a nie Brukseli. Witold Waszczykowski dodał, że Polska nie może sobie pozwolić na przyjmowanie imigrantów zarobkowych, ponieważ nie ma dla nich miejsca na rynku pracy, gdy dwa miliony Polaków pozostaje bezrobotnymi.

"Prezydent został brutalnie zdradzony"

Witold Waszczykowski dodał, że działania przedstawicieli polskiego rządu na unijnym spotkaniu we wtorek można uznać za sabotowanie polityki prezydenta Andrzej Dudy, ponieważ stawia on przede wszystkim na współpracę z państwami regionu. - Tutaj powinniśmy szukać przyjaciół, jedności, solidarności i tutaj prezydent został brutalnie zdradzony  - podkreślił gość Jedynki.

Reklama

Poseł Prawa i Sprawiedliwości dodał, że są także obozy dla uchodźców na Bliskim Wschodzie, na przykład w Jordanii, których działalność można wspierać. Można też wykorzystać miasteczka namiotowe dla pielgrzymów. Tak naprawdę jednak, sytuację rozwiąże jedynie zakończenie konfliktów, które zmuszają uchodźców do opuszczania państw regionu - uważa Waszczykowski.

We wtorek ministrowie spraw wewnętrznych państw członkowskich przyjęli plan rozlokowania 66 tysięcy uchodźców, z całkowitej liczby 120 tysięcy zaakceptowanej przez Komisję Europejską. Decyzja w sprawie pozostałych 54 tysięcy ma zostać podjęta za rok. Polska, łącznie z wcześniej zadeklarowanymi dwoma tysiącami osób, ma przyjąć około siedmiu tysięcy imigrantów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy