Reklama

Reklama

W Paryżu powstanie obóz dla uchodźców

Mer Paryża Anne Hidalgo ogłosiła we wtorek, że władze miasta planują otworzyć w stolicy Francji obóz dla uchodźców. Władze Paryża regularnie ewakuują nielegalne obozowiska migrantów, głównie ze względów sanitarnych i bezpieczeństwa.

Merostwo jest w trakcie "sprawdzania różnych miejsc, żeby móc określić, w jakim możliwie najszybszym terminie będziemy mogli oddać je do dyspozycji" - oświadczyła Hidalgo podczas konferencji prasowej, dodając, że liczy na pomoc ze strony władz Francji w pracach nad otwarciem obozu.  

Hidalgo powiedziała też, że w tej kwestii "trzeba wrzucić najwyższy bieg" i że chciałaby, aby obóz zaczął funkcjonować za 4-6 tygodni.   

Mer zapewniła, że miejsce będzie spełniało "wymogi prawne" oraz "normy ONZ (...) dotyczące obozów dla uchodźców i migrantów". Hidalgo nie podała informacji, jak duży obszar ma zajmować planowany obóz, jednak powiedziała, że ma on być "wystarczająco duży, by pomieścić wiele setek osób".   

Reklama

Celem tej inicjatywy ma być walka z nielegalnymi "haniebnymi obozowiskami" oraz uniknięcie sytuacji, w której "przyjeżdżające do Paryża osoby" koczują m.in. w pobliżu stacji metra.   

Choć Francja nie jest na pierwszej linii napływu migrantów, od roku obserwuje się tam napływ uchodźców głównie z krajów Rogu Afryki, Syrii, Iraku i Afganistanu; wielu z nich chce się przedostać do Wielkiej Brytanii. 

Od czerwca 2015 roku w stolicy Francji przeprowadzono ok. 20 ewakuacji nielegalnych obozowisk migrantów.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy