Reklama

Reklama

W. Brytania: Kilkudziesięciu imigrantów na małych łódkach. Akcja u wybrzeży hrabstwa Kent

Brytyjska straż przybrzeżna zatrzymała w czwartek 49 nielegalnych imigrantów z Afganistanu, Iranu i Iraku, którzy próbowali dotrzeć do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche na czterech niewielkich łodziach.

Śmigłowiec, samolot i dwa okręty brytyjskie uczestniczyły od wczesnych godzin rannych w akcji poszukiwawczo-ratowniczej u wybrzeży hrabstwa Kent.

Telewizja Sky News pokazała ludzi w kamizelkach ratunkowych lub owiniętych w koce, eskortowanych przez funkcjonariuszy straży przybrzeżnej w porcie Dover w południowo-wschodniej Anglii.

Brytyjskie patrole regularnie przechwytują nielegalnych imigrantów próbujących przedostać się przez kanał La Manche z Francji. Od początku grudnia przechwycili ok. 150 podejrzanych, w tym kobiety i dzieci.

Reklama

Przedstawiciele MSW Wielkiej Brytanii poinformowali, że będą próbować odesłać do Europy kontynentalnej każdego, kto nielegalnie przybył na Wyspy. Od stycznia 2019 roku ponad 1800 osób przedostało się przez kanał La Manche na małych łodziach. Według MSW ponad 120 osób zostało odesłanych na kontynent.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy