Reklama

Reklama

W 2016 roku zginęła rekordowa liczba migrantów

Prawie 7,5 tysiąca migrantów zginęło na całym świecie w 2016 roku. Dane podała Międzynarodowa Organizację do Spraw Migracji (IOM), która podkreśla, że to rekordowa, ale też z pewnością zaniżona liczba.

Oficjalne dane mówią, że w ciągu trzech ostatnich lat, podczas próby przedostania się do innych krajów, życie straciło 18,5 tysiąca ludzi. Oznacza to, że dziennie ginęło około dwudziestu migrantów.

"Szokujące dane"

Według Międzynarodowej Organizacji do Spraw Migracji, dane te "są szokujące, a rzeczywistość jest jeszcze gorsza". Więcej ofiar niż te, które są notowane, pochłania droga przez Iran i Turcję, wybierana przez Irakijczyków, Pakistańczyków i Afgańczyków.

"Ludzie są rozszarpywani przez wilki"

Doktor Mahmood Menapal z międzynarodowej organizacji Lekarze bez Granic powiedział korespondentce Polskiego Radia podczas jej wizyty na Lesbos, że ludzie są rozszarpywani przez wilki w górach leżących między Iranem a Turcją. Często ulegają też wypadkom na górskich szlakach i nikt nie jest w stanie przyjść im z pomocą.

Reklama

Konieczne bezpieczne i legalne szlaki migracyjne

Międzynarodowa Organizacja do Spraw Migracji nie ma też pełnego obrazu sytuacji, jaka panuje w niektórych regionach Afryki. Jej przedstawiciele twierdzą, że trzeba przestać zajmować się liczeniem zgonów, a w zamian stworzyć bezpieczne i legalne szlaki migracyjne.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy