Reklama

Reklama

Turcja: Zatonęła łódź z migrantami. Są ofiary

Cztery osoby utonęły, a 30 zaginęło i najpewniej też nie żyje wskutek zatonięcia u zachodnich wybrzeży Turcji łodzi z migrantami - poinformowało w środę tureckie ministerstwo spraw wewnętrznych. Trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza.

Łódź zatonęła u wybrzeży prowincji Izmir w zachodniej Turcji - sprecyzował resort. Nie wiadomo, kiedy doszło do wypadku.

W 2015 roku Turcja stała się jednym z głównych punktów przerzutowych dla ponad miliona migrantów, uciekających przez Morze Śródziemne do Unii Europejskiej; wielu z nich ucieka przed biedą i konfliktami na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Fala napływu migrantów została radykalnie ograniczona po zawarciu w 2016 roku porozumienia między Turcją i UE.

Według danych ONZ liczba migrantów, która przez Morze Śródziemne trafiła do UE, w tym uchodźców pokonujących dłuższą i bardziej niebezpieczną przeprawę z Afryki Północnej do Włoch, wyniosła w ub.r. 172 301 osób, w 2016 roku - 362 753 osób, a rok wcześniej - 1 015 078.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy