Reklama

Reklama

Tunezja: Zatonęła łódź z migrantami. Wiele ofiar

Co najmniej 48 imigrantów zginęło, a 67 uratowała straż przybrzeżna, gdy łódź zatonęła u południowych wybrzeży Tunezji - poinformowało w niedzielę tunezyjskie ministerstwo obrony. To jeden z najtragiczniejszych wypadków łodzi z imigrantami w ostatnich latach.

Resort obrony twierdzi, że operacja ratunkowa jest kontynuowana. 

Według władz, na łodzi znajdowało się w nocy z soboty na niedzielę około 180 osób, głównie z Tunezji. Około 80 osób to obywatele innych państw afrykańskich.

Jeden z ocalałych pasażerów powiedział, że kapitan łodzi opuścił ją, gdy zaczęła tonąć, gdyż chciał uniknąć zatrzymania przez straż przybrzeżną.

"Przeżyłem, trzymając się kurczowo drzewa przez dziewięć godzin" - powiedział ocalony, który przebywa w szpitalu w mieście portowym Safakis. W szpitalu pojawiło się wielu ludzi w poszukiwaniu krewnych, którzy przeżyli lub po to, by zidentyfikować ciała.

Reklama

Agencja Reutera przypomina, że Afrykańczycy często ruszają w prowizorycznych łodziach z Tunezji na Sycylię.

Według cytowanych przez agencję Reutera danych Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM), w tym roku do maja do Europy drogą morską przybyły ponad 32 tys. osób, a ponad 600 zginęło podczas przeprawy przez Morze Śródziemne.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje