Reklama

Reklama

Szef gabinetu premier tłumaczy absencję minister Piotrowskiej

​Szef gabinetu politycznego Ewy Kopacz tłumaczy powody, dla których minister spraw wewnętrznych nie pojawiła się wczoraj w Pałacu Prezydenckim. Prezydent Andrzej Duda zaprosił na rozmowę Teresę Piotrowską, by poznać, z jakim stanowiskiem jechała i jak wyglądały wtorkowe rozmowy w Brukseli, gdy zapadła decyzja o rozdzieleniu imigrantów między kraje Unii.

Minister Marcin Kierwiński mówił w radiowej Jedynce, że gotowa do spotkania z prezydentem jest szefowa rządu. Według niego, wczoraj spotkanie szefowej MSW z głową państwa nie miało sensu, bo trwał szczyt w Brukseli, na którym dalej rozmawiano o imigrantach i uchodźcach.

"Dziwię się panu prezydentowi"

- Dziwię się, że pan prezydent nie chciał poczekać jednego dnia, by spotkać się panią premier - dodał Kierwiński. Według niego, prezydent dopiero wczoraj zainteresował się sprawą kryzysu imigracyjnego. - Tydzień temu, jak powstawało polskie stanowisko negocjacyjne, jak była debata w Sejmie, pan prezydent w tej sprawie się nie wypowiadał, wyglądało, jakby ta sprawa w ogóle go nie dotyczyła, a przecież jest głową państwa - powiedział Kierwiński.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda mówił jeszcze przed nieudanym spotkaniem z minister Piotrowską, że chciałby dowiedzieć się od niej o okolicznościach podjęcia wtorkowej decyzji.

Zgodnie z postanowieniem podjętym przez unijnych ministrów spraw wewnętrznych, Polska ma przyjąć ponad 5 tysięcy uchodźców z innych krajów Unii. Wcześniej Warszawa deklarowała przyjęcie 2 tysięcy, co w sumie oznacza, że przyjmiemy ok. 7 tys. przybyszów z Bliskiego Wschodu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama