Reklama

Reklama

Syryjscy uchodźcy udawali drużynę siatkarską. Chcieli dotrzeć do Wiednia

Dziewięciu syryjskich uchodźców udawało drużynę siatkarską. Oszuści z fałszywymi paszportami próbowali wejść na pokład samolotu lecącego do Wiednia. Na lotnisku w Atenach zatrzymała ich policja.

Uchodźcy mieli na sobie ubrania sportowe i plecaki, ale zostali zatrzymani późno w niedzielę, gdy policja nabrała podejrzeń. Po odkryciu fałszywych dokumentów tożsamości okazało się, że mężczyźni nie należą do klubu sportowego - informuje portal anglojęzycznej gazety "The National" w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Grecja jest często pierwszym krajem UE, do którego przybywają uchodźcy i migranci uciekający z ogarniętej wojną Syrii. Mają oni pozostać w tym kraju, dopóki ich wnioski o azyl nie zostaną rozpatrzone.

Reklama

To już trzeci raz w ciągu trzech lat, kiedy doszło do podobnego incydentu - poinformowało kierownictwo lotniska w Atenach.

W 2020 roku kilkunastu Syryjczyków przebranych za piłkarzy ręcznych, z fałszywymi bułgarskimi paszportami, zostało zatrzymanych przy próbie wejścia na pokład samolotu również lecącego do austriackiej stolicy. Rok wcześniej 10 Syryjczyków przebranych za siatkarzy zatrzymano na lotnisku po odkryciu u nich skradzionych i podrobionych paszportów.

Pod rządami konserwatywnego polityka Kyriakosa Micotakisa, który został premierem w 2019 roku, Grecja przyjęła twardsze stanowisko w sprawie migracji. Przyspieszono proces azylowy, wzmocniono patrole graniczne i obcięto świadczenia dla uchodźców.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy