Reklama

Reklama

Starcie imigrantów z macedońską policją

Imigranci zaatakowali kamieniami macedońskich policjantów na granicy z Grecją. Rano żołnierze na granicy zaczęli budowę ogrodzenia z drutu kolczastego. W ich kierunku i w stronę zabezpieczających ich policjantów z jednostki specjalnej poleciały kamienie z nasypu kolejowego.

Rannych zostało 22 policjantów. 

Około tysiąca osób, w większości z Maroka, Bangladeszu, Iranu i Pakistanu, którzy uznani są za imigrantów ekonomicznych, od kilku dni koczuje po greckiej stronie granicy. 

Prowadzą różnego rodzaju protesty w pobliżu przejścia Gevgelija-Idomeni. Blokują międzynarodową linię kolejową Saloniki-Skopje-Belgrad. 

Kilku imigrantów na znak protestu zaszyło sobie usta i prowadzi głodówkę. 

Dwa dni temu próbowali sforsować prowizoryczne ogrodzenie i przełamać kordon macedońskiej policji. 

Rząd Macedonii informuje, że budowane na granicy z Grecją ogrodzenie ma usprawnić i skierować przepływ ludzi do specjalnie przygotowanych miejsc, gdzie jest prowadzona rejestracja i udzielana pomoc humanitarna. 

Reklama

"Granica Macedonii pozostaje otwarta i wszystkie osoby, które uciekają z obszarów dotkniętych wojną, będą wpuszczane tak jak do tej pory" - powiedział dzisiaj rzecznik rządu Aleksandar Georgijev. 

18 listopada Macedonia, Serbia Chorwacja i Słowenia zaostrzyły kontrole na granicach. Przepuszczane są tylko osoby pochodzące z Syrii, Afganistanu i Iraku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy