Reklama

Reklama

Sprzedawali fałszywe dokumenty imigrantom. W Grecji i Czechach zatrzymano 19 osób

W Grecji i Czechach policja zatrzymała w sumie 19 osób podejrzanych o produkcję na dużą skalę fałszywych dokumentów tożsamości i wiz dla migrantów usiłujących dostać się do Europy - podał we wtorek Europol. Dokumenty sprzedawano za cenę od 100 do 3 tys. euro.

Fałszywe wizy Schengen, dowody osobiste, prawa jazdy, prawa pobytu i paszporty znajdowały kupców w różnych krajach Unii Europejskiej, Afryki, Bliskiego Wschodu i Azji. Grecka policji podała, że ta sama organizacja przestępcza oferowała odpłatnie przemyt ludzi przez granice.

Organizacja fałszerzy i przemytników miała siedzibę w Atenach i dzieliła się na dwie grupy: jedną kierowaną przez Sudańczyków, a drugą - Banglijczyków. W sumie zatrzymano w Grecji 16 osób, kolejni są poszukiwani. Obie grupy wysłały w sumie do odbiorców w zeszłym roku co najmniej kilkaset podrobionych dokumentów.

Reklama

Z kolei w Czechach rozbito 3-osobową grupę, która skupowała w tym kraju skradzione albo zgubione dowody tożsamości i inne tego rodzaju papiery i odsyłała je do wspólników w Atenach, by tam powstały dzięki nim dokumenty potwierdzające fałszywą tożsamość.

Gotowe produkty były z powrotem odsyłane do Czech i stamtąd kierowane do nabywców w różnych krajach. Czeska grupa zajmowała się także wytwarzaniem fałszywych wiz Schengen.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy