Reklama

Reklama

Sondaż: Angela Merkel traci poparcie. "Najgorsze notowania od 2013 roku"

Tylko 38 proc. Niemców gotowych jest obecnie głosować na blok CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel, co oznacza najniższe poparcie dla chadecji od czasu ostatnich wyborów do Bundestagu w 2013 roku - informuje niemiecki dziennik "Bild". Powodem niekorzystnych notowań jest polityka w sprawie uchodźców.

Tylko 38 proc. Niemców gotowych jest obecnie głosować na blok CDU/CSU kanclerz Angeli Merkel, co oznacza najniższe poparcie dla chadecji od czasu ostatnich wyborów do Bundestagu w 2013 roku - poinformował w środę niemiecki dziennik "Bild".

Gazeta powołała się na sondaż, przeprowadzony na jej zlecenie przez instytut badania opinii publicznej INSA w dniach od 9 do 12 października. W porównaniu z sondażem o tydzień wcześniejszym wynik CDU/CSU jest gorszy o jeden punkt procentowy. W ostatnich wyborach do niemieckiego parlamentu blok ten zdobył 41,5 proc. głosów.

Reklama

- Poprzez swą politykę w sprawie uchodźców pani kanclerz traci zaufanie, a to osłabia chadecję - powiedział "Bildowi" szef INSA Hermann Bunkert.

Według tego samego sondażu na Socjaldemokratyczną Partię Niemiec (SPD) gotowych jest obecnie głosować 24,5 proc. ankietowanych, na Zielonych 10 proc., a na eurosceptyczną Alternatywę dla Niemiec (AfD) 6,5 proc. Oznacza to, że w ciągu ubiegłego tygodnia poparcie dla każdego z tych ugrupowań zwiększyło się o pół punktu procentowego. Wynik postkomunistycznej Lewicy pogorszył się o jeden punkt procentowy, do 9 proc., a poparcie dla liberalnej Partii Wolnych Demokratów (FDP) pozostaje na niezmienionym poziomie 5 proc.

Najnowszy sondaż INSA przeprowadzono wśród 2190 respondentów w wieku  wyborczym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy