Reklama

Reklama

Słowenia: Zatrzymano 100 migrantów. Próbowali dostać się do UE

Słoweńska policja poinformowała w poniedziałek, że w miniony weekend zatrzymała około 100 migrantów, którzy nielegalnie próbowali dostać się na terytorium Unii Europejskiej.

Migranci próbowali przekroczyć słoweńską granicę z Chorwacji w kilku punktach na zachodzie oraz południowym wschodzie kraju. Pochodzili z Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki.

Według informacji słoweńskiej policji, na które powołuje się Associated Press, 26 migrantów zostało odesłanych do Chorwacji, a kilkudziesięciu osobom pozwolono pozostać w Słowenii i tam ubiegać się o azyl.

Słowenia w marcu 2016 r. zamknęła granice dla migrantów. Wpuszczane są tylko te osoby, które spełniają wymagania pozwalające na wjazd do kraju, starające się o azyl w Słowenii oraz pojedyncze osoby, co do których decyzje są podejmowane indywidualnie, na podstawie przepisów strefy Schengen.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy