Reklama

Reklama

Słowacki celnik postrzelił 26-letnią Syryjkę

​Na granicy z Węgrami słowacki funkcjonariusz służb celnych strzelał do samochodu, którym podróżowali migranci. Ranna została 26-letnia kobieta z Syrii.

Do incydentu doszło w godzinach porannych. Słowackie służby przeprowadzały kontrolę aut wjeżdżających z Węgier. Jeden z samochodów nie zatrzymał się na wezwanie. Słowacki urząd celny poinformował, że funkcjonariusz oddał najpierw strzał ostrzegawczy, a gdy samochód jechał dalej, wprost na trzech funkcjonariuszy, został ostrzelany.

Ranną kobietę z Syrii odwieziono do szpitala Dunajskiej Stredie, na południu Słowacji, gdzie przeszła operację usunięcia kuli. Jej stan jest stabilny. Szpital poinformował również o udzieleniu pomocy dwojgu odwodnionym migrantom podróżującym wraz Syryjką.

Reklama

Jak podkreśla agencja Reutera, dzisiejszy incydent jest prawdopodobnie pierwszym przypadkiem użycia w krajach strefy Schengen ostrej amunicji przeciw migrantom.

Do tej pory na słowackich granicach stawiło się niewielu uchodźców. Bratysława obawia się jednak, że zaostrzenie kontroli granicznej w Austrii spowoduje, że Słowacja stanie się krajem tranzytowym na drodze do Niemiec.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy