Reklama

Reklama

Słowacja gotowa na postawienie ogrodzenia na granicy

Słowacja jest przygotowana do postawienia ogrodzenia na granicach, jeśli jej sąsiedzi nie poradzą sobie z ochroną strefy Schengen. Taką deklarację złożył premier Słowacji w rozmowie z dziennikarzami podczas ćwiczeń policji i wojska na słowacko-węgierskiej granicy.

Robert Fico powiedział, że jego rząd jest gotowy na rozwiązanie polegające na postawieniu pewnego rodzaju ogrodzenia. Dodał, że nie chodzi o uniemożliwienie imigrantom wstępu na teren Słowacji, ale o to, aby skierować ich na wybrane miejsca, gdzie będą prowadzone kontrole. Robert Fico po raz kolejny przypomniał, że w jego ocenie kryzys imigracyjny można opanować tylko wtedy, gdy dokładnie będą chronione zewnętrzne granice strefy Schengen, nie będzie możliwe nielegalne ich przekraczanie, a służby imigracyjne będą dokładnie oddzielać uchodźców wojennych od ekonomicznych.
Z kolei, słowacki minister spraw wewnętrznych Robert Kaliniak przypomniał, że budowa ogrodzenia będzie brana pod uwagę jako rozwiązanie ostateczne, gdy całkowicie zawiodą wszystkie inne mechanizmy ochronne strefy Schengen. Jeżeli do tego dojdzie, ogrodzenia staną na granicy z Węgrami i Austrią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy