Reklama

Reklama

Serbia: Setka uchodźców przy granicy z Chorwacją

Około stu afgańskich i pakistańskich uchodźców, którzy w piątek wyruszyli pieszo z Belgradu do odległej o 125 km granicy Serbii z Chorwacją, w poniedziałek rano zgromadziło się w pobliżu przejścia granicznego koło miasta Szid.

Większość tych ludzi odmawia udania się do ośrodków dla uchodźców w Serbii - powiedział burmistrz Szidu Ivica Jović. Zdecydowała się na to tylko niewielka grupa. Jović zapewnił, że sytuacja na granicy jest pod kontrolą. Podkreślił zarazem, że ośrodki w Szidzie są już zapełnione, więc uchodźcy będą musieli zostać umieszczeni w innych ośrodkach.

Według władz w Belgradzie na terenie Serbii znajduje się obecnie ok. 7,4 tys. uchodźców; organizacje pozarządowe podają liczbę ok. 10 tys. Pond 6 tys. z tych uchodźców przebywa w ośrodkach.

Reklama

Austriacka agencja prasowa APA odnotowuje, że w minionych miesiącach wiele grup uchodźców wyruszało na podobne marsze przez Serbię do granicy z Węgrami, chcąc dostać się na teren Unii Europejskiej, ale były to bezowocne próby. Tzw. trasa bałkańska jest dla uchodźców zamknięta od marca.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje