Reklama

Reklama

Rzeczniczka sztabu PO: Prezydent chce pokazać brak współpracy rządu

​Rzeczniczka sztabu Platformy Obywatelskiej zarzuca prezydentowi, że zapraszając na rozmowę szefową MSW, chciał pokazać brak współpracy ze strony rządu. Andrzej Duda chciał poznać, z jakim stanowiskiem do Brukseli jechała minister Teresa Piotrowska i jak wyglądały wtorkowe rozmowy, gdy zapadła decyzja o rozdzieleniu imigrantów między kraje Unii.

Joanna Mucha w radiowej "Trójce" tłumaczyła absencję minister, podkreślając, że kwestia uchodźców jest bardzo skomplikowana i naszymi działaniami w tym zakresie kieruje premier. - Wyciąganie jednej pani ministry Piotrowskiej, która miałaby opowiadać o tym procesie, jest po prostu bezcelowe  - zaznaczyła.

Według szefowej sztabu PO, w całej sprawie chodzi o polityczną grę. - Prawu i Sprawiedliwości i panu prezydentowi Dudzie zależy na tym, żeby pokazać, że rząd nie chce współpracować. Za chwilę będziemy mieli do czynienia z takimi komunikatami: głosujcie państwo na Prawo i Sprawiedliwość, bo to jedyna szansa, aby władza wykonawcza ze sobą współpracowała. A prawda jest taka, że my cały czas wyciągamy rękę do współpracy  - mówiła Joanna Mucha.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda mówił jeszcze przed nieudanym spotkaniem z minister Piotrowską, że chciałby dowiedzieć się od niej o okolicznościach podjęcia wtorkowej decyzji. Zgodnie z postanowieniem podjętym przez unijnych ministrów spraw wewnętrznych, Polska ma przyjąć ponad 5 tysięcy uchodźców z innych krajów Unii. Wcześniej Warszawa deklarowała przyjęcie 2 tysięcy, co w sumie oznacza, że przyjmiemy ok. 7 tys. przybyszów z Bliskiego Wschodu.

Kiedy skończą się przepychanki pomiędzy Kopacz i Dudą?

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy