Reklama

Reklama

Premier Malty: Statek z migrantami Lifeline zawinie dziś do naszego portu

Statek organizacji Lifeline, stojący od ubiegłego piątku na Morzu Śródziemnym z ponad 200 migrantami, zawinie w środę do maltańskiego portu - poinformował premier tego kraju Joseph Muscat. Dodał, że siedem krajów UE zaproponowało pomoc w przyjęciu migrantów.

Statek ma zawinąć do portu ok. godz. 18.  

"Lifeline otrzyma pozwolenie na zawinięcie do maltańskiego portu, gdzie natychmiast rozpoczną się procedury identyfikacji, weryfikacji tego, czy kwalifikują się do otrzymania azylu, oraz przyjęcia przez inne kraje członkowskie" - powiadomił Muscat.  

We wtorek premier Włoch Giuseppe Conte oświadczył, że jego kraj przyjmie część migrantów ze statku.  

Wcześniej statek nie dostał zgody na zawinięcie ani na Maltę, ani do Włoch. Rządy Włoch i Malty oskarżały się nawzajem o brak humanitaryzmu w związku z kryzysem wokół statku.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama