Reklama

Reklama

Premier Francji: Nie przyjmiemy w ciągu dwóch lat więcej niż 30 tys. uchodźców

Premier Manuel Valls zapowiedział, że Francja nie przyjmie w ciągu dwóch lat więcej niż 30 tysięcy uchodźców w ramach szerszego planu UE w tym zakresie.

"Nie możemy przyjąć do Europy wszystkich, którzy uciekają z Syrii przed dyktaturą" - oświadczył Valls w telewizji France 2. "Imigracja zawsze była szansą dla naszego kraju (...), ale wszystko to musi być kontrolowane i zorganizowane" - zaznaczył.

Premier Francji przypomniał, że jego kraj przyjął już w tym roku 200 tysięcy osób w drodze łączenia rodzin, programów studenckich, czy migracji ekonomicznej.

Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w najnowszym raporcie przewiduje, że w sumie aż milion imigrantów może w 2015 roku wystąpić o azyl na terenie państw UE. Jak zaznaczono, jest to znacznie więcej niż propozycja Komisji Europejskiej, by 28 państw przyjęło według obowiązkowych kwot w sumie 160 tys. uchodźców.

Reklama

Premier Valls zastrzegł, że uchodźcy, którym nie zostanie przyznany azyl, będą musieli Francję opuścić. "Ci, których wnioski azylowe zostaną odrzucone, będą z powrotem odprawiani na granicę" - powiedział Valls.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy