Reklama

Reklama

"Pozostało 30 godzin na osiągnięcie porozumienia z Chorwacją"

Serbia daje Chorwacji czas na porozumienie do północy w środę. Premier Alaksandar Vućić poinformował po nadzwyczajnym posiedzeniu rządu Serbii i biura koordynującego służby specjalne, że "pozostało 30 godzin na osiągnięcie porozumienia z Chorwacją".

"Z przedstawicielami chorwackich władz będę rozmawiał do jutrzejszego wieczora. Jeśli nie dojdzie do porozumienia, Serbia będzie zmuszona podjąć kroki by obronić siebie i swój ekonomiczny interes" - mówił Vućić. 

Premier nie chciał powiedzieć o jakie kroki chodzi. Zaznaczył tylko, że chodzi o pakiet środków natury: politycznej, prawnej i ekonomicznej.

Vućić potwierdził, że po południu Chorwacja otworzyła przejście graniczne Bajakovo-Batrovci dla ciężarówek przewożących łatwo psujące się towary. W nocy z niedzieli na poniedziałek władze Chorwacji zamknęły dla pojazdów ciężarowych to ważne dla całego regionu przejście. Położone jest ono na autostradzie łączącej Belgrad z Zagrzebiem i dalej z Ljubljaną. 

Belgrad utrzymuje, że przez zamkniecie tego przejścia traci miliony dolarów. Przejście Bajakovo-Batrovci jest ostatnim czynnym przejściem granicznym między Serbią i Chorwacją. Wcześniej Zagrzeb zamknął siedem innych przejść granicznych miedzy tymi państwami z powodu napływu dużej ilości migrantów.Od środy granice serbsko-chorwacką przekroczyło 34,900 tysięcy uchodźców.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy