Reklama

Reklama

Powstanie Europejska Straż Graniczna? Tusk: Możliwe realne zagrożenie dla Schengen

​- Bez kontroli na granicach Unii nie ma mowy o polityce emigracyjnej, tylko o pełnym chaosie. Dlatego zanim zaprosimy kolejnych uchodźców, musimy mieć pewność, że jesteśmy w stanie kontrolować ten proces - tak przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk komentował w "Dziś wieczorem" w TVP Info ustalenia nadzwyczajnego szczytu Unii ws. uchodźców.

Tusk powiedział, że zaproponował unijnym przywódcom rozważenie powołania Europejskiej Straży Granicznej. - Jeśli nie uda nam się odbudować kontroli na zewnętrznych granicach, to Schengen będzie realnie zagrożone - ostrzegał Tusk.

W nocy ze środy na czwartek zakończył się w Brukseli nadzwyczajny szczyt UE ws. kryzysu migracyjnego. Przywódcy państw UE uzgodnili, że przekażą dodatkowo co najmniej 1 mld euro na pomoc dla uchodźców w obozach poza UE.

Pieniądze mają być rozdysponowane za pośrednictwem agencji ONZ, w tym Światowego Programu Żywnościowego.

Reklama

Po zakończeniu szczytu UE szef Rady Europejskiej Donald Tusk ostrzegł, że Unia musi dziś mówić o około milionie potencjalnych uchodźców, którzy "spróbują dotrzeć do Europy z Syrii, nie wspominając już o Iraku, Afganistanie, Erytrei i innych krajach". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy