Reklama

Reklama

Ponad 2 tys. imigrantów poniosło śmierć na Morzu Śródziemnym

Ponad 2 tysiące imigrantów zginęło w tym roku, usiłując przedostać się przez Morze Śródziemne do Europy - poinformowała we wtorek w Genewie Międzynarodowa Organizacja do spraw Migracji (IOM).

"Niestety, od początku roku do tego weekendu zarejestrowaliśmy już ponad dwa tysiące przypadków zgonów imigrantów i uchodźców próbujących dostać się do Europy przez Morze Śródziemne" - powiedział rzecznik IOM, Itayi Virri.

Organizacja podała też, że od stycznia przedostało się do Europy, głównie do Grecji i Włoch, około 188 tys. imigrantów, co oznacza, że liczba 200 tys. będzie szybko przekroczona. Do Grecji przybyło ok. 97 tys. imigrantów, a do Włoch - 90,5 tys.

Zgony nastąpiły głównie podczas prób przedostania się przez morze z Afryki Północnej do Włoch - 1930; 60 osób poniosło śmierć w drodze do Grecji, głównie od strony Turcji.

Reklama

IOM informuje, że w weekend zanotowano w Cieśninie Sycylijskiej 19 zgonów. Do Messyny dotarła łódź, na której znajdowało się 14 ciał ludzi zmarłych z wycieńczenia i pragnienia, gdyż woda pitna została wykorzystana do chłodzenia silnika jednostki.

Dowiedz się więcej na temat: uchodźcy | imigranci z Afryki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje