Reklama

Reklama

Policjant kolanem uderzył migranta. Jest kara

Dwaj policjanci zostali ukarani za złe traktowanie imigrantów na południowej granicy Węgier – poinformował w czwartek dziennik „Magyar Nemzet”, powołując się na odpowiedź przesłaną gazecie przez prokuraturę generalną.

Jeden z policjantów, który kolanem uderzył w twarz siedzącego uchodźcę, został ukarany grzywną 300 tys. forintów (ponad 4 tys. zł) za znieważenie podczas wykonywania zadania publicznego oraz za spowodowanie obrażeń.

Drugi oskarżony, podoficer policji, został ukarany grzywną 130 tys. forintów (1800 zł) za rozpylenie gazu łzawiącego prosto w twarz uchodźcy znajdującego się po drugiej stronie ogrodzenia granicznego. Według prokuratury uchodźca obrażał rodzinę policjanta i "zachowywał się w sposób stwarzający zagrożenie".

Obu policjantów skazano w trybie przyspieszonym.

Reklama

W sumie od września 2015 do marca 2017 roku w związku z podejrzeniem znieważania imigrantów złożono doniesienia na 44 policjantów. W 32 przypadkach postępowanie umorzono, w pięciu dochodzenie nadal trwa.

Organizacja Lekarze bez Granic poinformowała w zeszłym tygodniu, że migranci usiłujący dostać się na Węgry są systematycznie nękani przez węgierskich policjantów. Na dowód przedstawiono zdjęcia migrantów z obrażeniami po ugryzieniu psów oraz ze śladami pobicia.

 Węgierskie MSZ odrzuciło te oskarżenia, a premier Viktor Orban oświadczył, że nie jest znany żaden przypadek spowodowania obrażeń u uchodźcy na terytorium jego kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy