Reklama

Reklama

Ostrzeżenie. Terroryści mogą udawać imigrantów?

Uznawane przez Zachód władze Libii w Tobruku ostrzegają Włochy przed islamskimi terrorystami, przebranymi za imigrantów. Włosi podejrzewają, że to próba wywarcia na nich nacisku, by zgodzili się dostarczyć broni tzw. rządowi w Tobruku.

W wywiadzie dla agencji ANSA minister informacji w rządzie w Tobruku  zapowiedział, że w najbliższych tygodniach wśród nielegalnych imigrantów, dostających się drogą morską do Europy, będą także bojownicy Państwa Islamskiego.

Reklama

Włoski wywiad oraz służby odpowiedzialne za walkę z terroryzmem uważają, że to wyłącznie propaganda, ponieważ mieliby oni wypływać z portów będących pod kontrolą koalicji Fadżr Libia (Jutrzenka Libii), związanej z konkurencyjnym rządem w Trypolisie.

We Włoszech przypomina się, że do tej pory nie znaleziono dowodów na to, aby w szeregach uchodźców przybywali terroryści i nikt nie przypuszcza, ażeby miało się to zmienić.

Nie wyklucza się natomiast, że rząd w Tobruku chce zmusić Rzym do uchylenia embarga na dostarczenie mu broni, skoro ma być ona potrzebna do walki z nielegalną imigracją.

Dowiedz się więcej na temat: imigracja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy