Reklama

Reklama

Orban: System podziału uchodźców bezprawny. Nie akceptujemy go

Unijna polityka podziału imigrantów i uchodźców między kraje członkowskie może spowodować "kryzys demokracji" i anarchię w Europie - ostrzega premier Węgier. Według Viktora Orbana, ustalony z góry przez UE system rozmieszczenia uciekinierów z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej opracowano bez brania pod uwagę opinii obywateli krajów Wspólnoty.

- Kto upoważnił unijnych przywódców do prowadzenia takiej polityki? Kiedy i kto głosował za przyjęciem milionów ludzi, którzy nielegalnie przedostali się do Unii Europejskiej?  - pytał Viktor Orban w wywiadzie dla węgierskiego radia publicznego.

Zdaniem węgierskiego premiera, takie działanie jest łamaniem demokracji, zagraża europejskiej kulturze i wartościom chrześcijańskim.

Premier Węgier dodał, że tak zwany "system kwotowy" podziału uchodźców jest nierozsądny, bezprawny i niesprawiedliwy. - Nie akceptujemy go - zaznaczył.

Reklama

Wprowadzenie obowiązkowych "kwot uchodźców" chcą Niemcy, które sam przygotowują się do przyjęcia do końca roku do miliona obcokrajowców z Bliskiego Wschodu i Afryki północnej. Sprzeciwia się temu kilka krajów Unii Europejskiej, w tym Polska.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy