Reklama

Reklama

​Niemcy odeślą ponad trzy tysiące migrantów na Kretę

Niemcy odeślą ponad trzy tysiące migrantów na Kretę - informuje grecki portal ekriti.gr. Odbędzie się to w ramach umowy Dublin III, zgodnie z którą każdy kraj Wspólnoty może odesłać do innego unijnego kraju nadmierną liczbę uchodźców.

Migranci mają zacząć przybywać z Niemiec na Kretę od grudnia. Nie wiadomo, jaka będzie ostatecznie ich liczba. 

Kilka dni temu grecki minister do spraw migracji Janis Muzalas oświadczył, że na Krecie powstaną cztery ośrodki dla uchodźców. Mówił jednak, że pomieszczą dwa tysiące osób i nie wspominał, że migranci mieliby przybyć tam z innego kraju unijnego. 

Grecja już teraz nie wie, co zrobić z ponad 10 tysiącami uchodźców na wyspach Lesbos, Chios, Kos, Samos i Leros. Dziennikarze z Krety twierdzą jednak, że niemiecki rząd porozumiał się w tej sprawie z greckim, a informację tę potwierdził eurodeputowany Notis Marias. 

Reklama

Decyzja o utworzeniu ośrodków dla migrantów na Krecie została ostro skrytykowana przez część greckiej opozycji, która twierdzi, że może to być katastrofalne dla lokalnej turystyki. Kreta jest jednym z najbardziej popularnych regionów turystycznych w Grecji.

W całym kraju z powodu zamkniętych granic utknęło już ponad 57 tysięcy migrantów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy