Reklama

Reklama

Niemcy: Minister transportu żąda zmian w polityce azylowej

W opublikowanym we wtorek wywiadzie niemiecki minister transportu Alexander Dobrindt zażądał zmiany polityki rządu kanclerz Angeli Merkel w sprawie uchodźców zaznaczając jednocześnie, że wprowadzenie restrykcji granicznych może się okazać nieuchronne.

- Pilnie radzę: musimy się przygotować na to, że nie obejdzie się bez zamykania granic. Musimy to szybko omówić z innymi państwami na trasie uchodźców - powiedział monachijskiemu dziennikowi "Muenchner Merkur" Dobrindt, który jest członkiem bawarskiej CSU, tworzącej wspólny blok z kierowaną przez Merkel CDU.

Reklama

Zdaniem ministra w sprawie uchodźców Unia Europejska pozostawiła Niemcy samym sobie. - Kto mówi o koalicji chętnych do przezwyciężenia tego kryzysu, musi także uznać rzeczywistość: w tym temacie od dawna istnieje przeciwko nam pakt niechętnych - powiedział minister.

Według niego konieczna jest tutaj szybka zmiana sytuacji gdyż "wiadomo, że skutki mogą także wywrzeć wpływ na obraz Niemiec w Europie". Nawiązując do składanych przez Merkel deklaracji pod adresem uchodźców Dobrindt zaznaczył, że "teraz nie wystarcza już jednak pokazywanie światu przyjaznego oblicza".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje