Reklama

Reklama

Nielegalnie przerzucili przez granicę 1000 uchodźców

W Niemczech, Austrii i na Węgrzech policja zatrzymała 17 osób z szajki przemytników ludzi, którzy - jak się szacuje - nielegalnie przerzucili przez granicę ok. 1000 uchodźców - informuje w poniedziałek agencja dpa.

Uchodźców z Syrii, Afganistanu, Iraku i Iranu przerzucano z Węgier do Niemiec bądź do Austrii i do Francji, najczęściej po kilka osób samochodami osobowymi.

Werbowano kierowców, którzy za przewiezienie uchodźców z Budapesztu i Wiednia dostawali po 700 euro.

Jak informuje dpa, uchodźcy za przerzut z Wiednia do Francji musieli płacić nawet po 2400 euro od osoby.

Śledczy od miesięcy interesowali się tą szajką przemytników ludzi. W końcu w ramach skoordynowanych operacji dokonano zatrzymań w Austrii, w Budapeszcie i w Berlinie.

Reklama

Podczas przeszukań w 12 domach zabezpieczono wiele telefonów komórkowych, broń palną, gotówkę i biżuterię.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy