Reklama

Reklama

Merkel zabrała głos ws. uchodźców. "Zbyt długo ignorowaliśmy problem migracji"

Kanclerz Niemiec Angela Merkel przyznała, że już wiele lat temu trzeba było zająć się problemem migracji do Europy. W wywiadzie dla dziennika "Sueddeutsche Zeitung" szefowa niemieckiego rządu powiedziała, że także jej kraj blokował w przeszłości konieczne reformy.

W rozmowie z gazetą Angela Merkel stwierdziła, że Niemcy zbyt długo ignorowały problem migracji do Europy i zbyt długo wypierały się konieczności wypracowania ogólnoeuropejskiego rozwiązania.

Berlin nie wspierał ochrony Schengen

Kanclerz przypomniała, że już w 2004 roku do Europy przybywało wielu uchodźców, ale sprawę tę zostawiono Hiszpanii oraz innym krajom na zewnętrznej granicy Wspólnoty. Angela Merkel przyznała, że Berlin bronił się wtedy przed propozycjami rozdziału uchodźców i nie wspierał planów lepszej ochrony strefy Schengen.

Uchodźcy a terroryzmW wywiadzie szefowa niemieckiego rządu sprzeciwiła się łączeniu ostatniej fali uchodźców z terroryzmem. Jak powiedziała, terroryzm był w Niemczech już wcześniej.

Obietnica kanclerz Niemiec

Angela Merkel zapewniła też, że po zintegrowaniu setek tysięcy uchodźców Niemcy pozostaną Niemcami, choć kraj zapewne się zmieni. Dodała przy tym, że Niemcy zawsze się zmieniały.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy