Reklama

Reklama

Macedonia: Policja aresztowała 19 przemytników ludzi

Macedońska policja aresztowała 19 osób, w tym 5 policjantów, podejrzanych o przemyt migrantów - poinformował w środę szef MSW Mitko Czawkow. Czterech członków gangu wciąż pozostaje na wolności.

Grupa podejrzewana jest o napady, handel bronią i narkotykami. "Gang zaczął działać na początku 2015 roku w kraju i poza jego granicami (...). śledztwo wykazało, że grupa zorganizowała przemyt przynajmniej 550 migrantów" - powiedział na konferencji prasowej minister, podkreślając że udało się rozbić siatkę przemytników.

Czawkow poinformował, że operację pod kryptonimem "Kojot" przeprowadzono w 24 miejscach w Skopje, Negotinie, Wełesie i Gewgelii. Zatrzymanych oskarżono m.in. o przynależność do organizacji przestępczej, przemyt i nadużycie władzy. Za przemyt jednej osoby gang brał od 500 do 1000 euro.

Reklama

W lutym br. kraje bałkańskie zamknęły swe granice w związku z bezprecedensowym napływem migrantów i uchodźców z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, chcących przedostać się dalej na północ do bogatych państw Europy Zachodniej. 

Wielu jednak wciąż próbuje przekroczyć nielegalnie granice; niektórzy wykorzystują do tego siatki przemytników.We wtorek w sąsiadującej z Macedonią Serbii policja zatrzymała sześć osób podejrzanych o handel ludźmi; 78 migrantów próbowało przedostać się przez granicę nielegalnie.

Tego samego dnia bułgarska policja aresztowała 45 migrantów usiłujących przekroczyć granicę z Serbią.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy