Reklama

Reklama

Macedonia: 69 migrantów w jadącej do UE ciężarówce

Macedońska policja znalazła 69 migrantów w jadącej w stronę Unii Europejskiej ciężarówce - poinformował we wtorek minister spraw wewnętrznych Macedonii Oliwer Spasowski. Wśród uchodźców byli obywatele Afganistanu, Pakistanu, Iraku i Syrii.

Migrantów znaleziono w poniedziałek. Jak poinformowali policjanci, ciężarówka - która jechała autostradą na północ, w kierunku stolicy, Skopje - wyruszyła z  macedońskiego miasteczka Gevgelija przy granicy z Grecją. Po drugiej stronie granicy znajduje się obóz Idomeni, gdzie we wtorek - według danych greckich władz - wciąż przebywało ponad 9,6 tys. uchodźców.

Sześciu spośród zatrzymanych migrantów przewieziono do ośrodka dla uchodźców w Macedonii; pozostali mają zostać odesłani do Grecji.

Zamknięty szlak bałkański

Od zamknięcia w lutym grecko-macedońskiej granicy szlak bałkański, którym od lata 2015 roku zmierzały do Europy setki tysięcy migrantów, oficjalnie został zamknięty. Jednak każdego dnia wielu uchodźców próbuje przedostać się tą trasą na północ Europy.

Reklama

Macedońskie oraz serbskie władze regularnie zatrzymują grupy migrantów, którzy próbują nielegalnie dostać się do Unii Europejskiej, płacąc za pomoc lokalnym przemytnikom.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne