Reklama

Reklama

Krzysztof Szczerski: Polityka rządu Ewy Kopacz ws. uchodźców chaotyczna i beznadziejna

Minister w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski w bardzo ostrych słowach ocenił politykę rządu Ewy Kopacz w sprawie uchodźców. - Jest chaotyczna i beznadziejna - przekonywał na antenie TVP Info. Zaznaczył, że kluczową sprawą w przypadku kryzysu migracyjnego jest obecnie poprawa szczelności zewnętrznych granic Unii Europejskiej.

Krzysztof Szczerski wskazał na antenie TVP Info na kroki, jakie powinna podjąć Unia Europejska, aby mogła skutecznie zmierzyć się z kryzysem migracyjnym, którego jesteśmy obecnie świadkami. W jego ocenie kluczowe są w tym wypadku trzy kwestie, czyli "pomoc ludziom w miejscach, gdzie dzieje się tragedia, wypełnianie przez każdy kraj swoich obowiązków względem zewnętrznej granicy Unii oraz odpowiedzialna polityka azylowa".

Spełnienie tych warunków mogłoby, w ocenie Szczerskiego, powstrzymać napływ uchodźców do Europy. Wskazał również na konieczność poprawy szczelności zewnętrznych granic UE. "Solidarność polega także na tym, że każdy kraj Unii skutecznie chroni granic UE" - dowodził.

Reklama

"Ewa Kopacz jest niekonsekwentna"

Minister w Kancelarii Prezydenta bardzo ostro ocenił politykę rządu Ewy Kopacz w sprawie uchodźców. Nazwał ją "chaotyczną" i "beznadziejną". Dowodził też, że premier Kopacz jest w swoich posunięciach niekonsekwentna.  "Najpierw krytykuje Węgry, a potem zgadza się na wysłanie tam kilkudziesięciu funkcjonariuszy do ochrony granic" - mówił. 

Według Szczerskiego, większą rozwagą i przenikliwością w sprawie fali uchodźców wykazał się prezydent Andrzej Duda, bo wskazywał, że problem należy rozwiązać na miejscu.

Tusk ostrzega przed "nowym exodusem"

Donald Tusk ostrzegł dziś, że Unia Europejska musi liczyć się "nowym exodusem ". "Sytuacja w Syrii pogarsza się, a w Libii wciąż nie jest stabilna. Wszystko to może doprowadzić do nowego exodusu uchodźców. Musimy być przygotowani na każdy scenariusz i zadać sobie pytanie, czy nasze decyzje powstrzymają falę migracji" - przekonywał.

Kryzys migracyjny jest jednym z tematów szczytu Unii Europejskiej, który odbywa się w Brukseli. Przywódcy będą dyskutować także o sposobach rozwiązania konfliktu w Syrii oraz pomocy dla Turcji.
Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje