Reklama

Reklama

Kryzys migracyjny. Straż Graniczna ma gotowe zabezpieczenia

Polscy pogranicznicy szykują się na powstanie nowego szlaku podróży uchodźców i imigrantów z Bliskiego Wschodu w głąb Europy - ustalił reporter RMF FM. Niemiecka prasa ujawniła, że na greckiej wyspie Kos, wśród uchodźców krąży mapka sugerująca trasę do Niemiec przez Bułgarię, Rumunię, Ukrainę i Polskę.

Pogranicznicy mają już gotowe zabezpieczenie techniczne. To przede wszystkim kamery termowizyjne, detektory ruchu, helikoptery i drony.

Taki arsenał jest już gotowy od czasu inwazji Rosji na Ukrainę i zabezpiecza naszą granicę. Oprócz tego krążą tam coraz częstsze patrole, a Straż Graniczna wzmocniła współpracę ze służbami ukraińskimi.

Teoretycznie - jak zapewniają mundurowi - to powinno zabezpieczyć naszą granicę przed napływem imigrantów i uchodźców z Syrii i pozostałych krajów Bliskiego Wschodu.

Krzysztof Berenda

***

Czytaj także: Imigrancki szlak do Niemiec przez Ukrainę i Polskę?

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama