Reklama

Reklama

Kopała migrantów. Węgierska reporterka skazana

Węgierska reporterka – Petra Laszlo została skazana na trzy lata dozoru kuratorskiego za to, jak zachowała się względem uchodźców. We wrześniu 2015 roku Laszko została sfilmowana, jak na serbsko-węgierskiej granicy podstawia nogę mężczyźnie uciekającemu z dzieckiem. O sprawie donoszą zagraniczne media.

Podczas rozprawy, reporterka ze łzami w oczach przekonywała, że w dniu, kiedy robiła reportaż na serbsko-węgierskiej granicy, widząc biegnących w jej stronę uchodźców, wpadła w panikę, bo czuła się zagrożona. "Wszystko trwało zaledwie dwie sekundy" - stwierdziła.

Relacjonowała, że w związku z nagraniem, które bardzo szybko rozprzestrzeniło się w internecie dostaje pogróżki, nawet groźby śmierci. W jej odczuciu stała się również obiektem kampanii hejtu - czytamy w BBC.

Jednak poza nagraniem, na którym reporterka podkłada nogę migrantowi z dzieckiem, prokurator przedstawił kolejne nagranie, na którym widać, jak kobieta kopie dwóch innych migrantów.

Reklama

Petra Laszlo została skazana na trzy lata dozoru kuratorskiego. Sędzia argumentował, że jej zachowanie "odbiegało od norm społecznych", i że zaprezentowane fakty przeczą wersji prezentowanej przez węgierską reporterkę.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy